Достапни линкови

Настава на плажа за шпански ученици


Настава на плажа за шпански ученици
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Шпанскиот регион Мурсија организираше настава за ученици на плажа. Лекциите се дел од проектот „Свеж воздух“ со кои се овозможува подобар воздух на деца во време на пандемија. Наставниците ја подготвуват плажата околу 8 часот. Осум одделенија имаат по 20 минутни часови и групите ротираат меѓу различни области.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG