Достапни линкови

На 9 години боксува и заработува


На 9 години боксува и заработува
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Тата од Тајланд, кој има 9 години, боксува и го заработува единствениот приход во неговото семејство. Тој победил во 15 борби, од вкупно 20 досега. Детските борби се многу популарни во Тајланд и има над 300 илјади боксери под 15 години. Но, здравствените експертите предупредуваат дека боксот кај децата може да предизвика невролошки проблеми, мозочни повреди и попречености.

Категории

XS
SM
MD
LG