Достапни линкови

Движење #ИЈас меѓу британски тинејџери


Движење #ИЈас меѓу британски тинејџери
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

На веб страната „Сите се поканети“ (Everyone’s Invited) млади од Велика Британија споделуваат приказни за сексуални напади. Тие не смеат да именуваат личности, но смеат да споделат од кое училиште или универзитет биле тие и напаѓачот. Идејата е на 22 годишната Сома Самер, е дека постои „култура на силување“, со која, според неа, се нормализира она што не е нормално.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG