Достапни линкови

Стружанец моделира автентични реплики на бродови и цркви


Стружанец моделира автентични реплики на бродови и цркви
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Даме Затурски, кој е по професија е адвокат, ја негува неговата пасија за моделирање бродови и цркви. Занаетот на моделирање го научил додека служел во морнарицата на Југославија. Неодамна, по седум години ја завршил репликата на американскиот брод „Устав“, кој во Првата светска војна во 1918 година победил пет британски бродови.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG