Достапни линкови

Синадиновска: концептот на јавни пари во медиумите е опасност


Синадиновска: концептот на јавни пари во медиумите е опасност
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00
Директен линк

Катерина Синадиновска од Советот за етика вели дека самиот концепт на делење на јавни пари во медиумите може да биде опасност и да биде се толкува како влијание на власта врз уредувачката политика врз приватните медиуми.Апелираме медиумите бесплатно да ги подржат кампањите од општ интерес.

XS
SM
MD
LG