Достапни линкови

Снегот како канвас за уметност


Снегот како канвас за уметност
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Финци и Канаѓани создаваат големи уметнички дела во снегот. Цртежите најпрво ги прават на компјутер, а потоа неколкумина со јаже внимателно го исцртуваат на снегот со отисоци од стапала.

Категории

XS
SM
MD
LG