Достапни линкови

Безродов шпил карти


Безродов шпил карти
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Инди Мелинк, студентка од Холандија создаде безродов шпил карти. Според неа, време е да се тргне „родовата нееднаквост на рангирање на кралот, кралицата и џандарот“.

XS
SM
MD
LG