Достапни линкови

Џуниор пилот на само 7 години


Џуниор пилот на само 7 години
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Откако посведочил откорнување на кров поради ниско летање на хеликоптер, седум годишниот Грахам Шема од Уганда се заљубил во авијација. Пасија му е и астрономијата, бидејќи сака да оди на Марс и месечината. Тој досега три пати имал практична настава, односно ко-пилотирање на авион.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG