Достапни линкови

Бетмен дели маски, наместо Дедо мраз со подароци


Бетмен дели маски, наместо Дедо мраз со подароци
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

Египетски обожавател на Бетмен вози со свој бетмобил низ своето маало во Каиро и дели заштитни маски. „Оваа Нова Година, не ни треба Дедо Мраз, ни треба легенда“, вели Басем Раоуф, кој ужива во возењето со бетмобилот за да ја подигне свеста за заштита од коронавирусот.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG