Достапни линкови

„Шкргина“ технологија за помалку спортски повреди


„Шкргина“ технологија за помалку спортски повреди
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Студентка создала технологија, што се закачува на телото, и која со алгоритам ја подобрува фелксибилноста на зглобовите, коленото и рбетото. Натали Керес, иноваторката на „Скејлд“, се инспирирала од природата, односно како некои животни имаат кожа која им помага во мобилноста, а и ги штити.

XS
SM
MD
LG