Достапни линкови

„Винтер вондерленд“ во поранешна електроцентрала


„Винтер вондерленд“ во поранешна електроцентрала
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Зголемениот број на заразени од коронавирусот во Германија, го замени традиционалниот божиќен маркет со празничен авто парк. Посетителите на паркот во германскиот град Калкар возат 2.5 километарска патека по која од страните има тезги, изведувачи, како и вештачки снег. Паркот е отворен на просторот на поранешна електроцентрала.

XS
SM
MD
LG