Достапни линкови

Дедо Мраз: „Бидете фини и следете ги правилата за растојание“


Дедо Мраз: „Бидете фини и следете ги правилата за растојание“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

Годинашните подготовки за пат околу светот се одвиваат без проблем, рече Дедо Мраз од Лапленд, северна Норвешка. „Но, сите ние мораме да бидеме добри и фини и мораме да ги следиме сите здравствени препораки и правилата за физичко растојание“, додаде Дедо Мраз преку видео порака. Во неговото село го немаа вообичаениот џагор во овој период, бидејќи многумина не можат да патуваат поради коронавирусот.

XS
SM
MD
LG