Достапни линкови

Најстариот хирург во светот на 93 години се уште оперира


Најстариот хирург во светот на 93 години се уште оперира
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00

Според гинисовите рекорди, киргистанскиот хирург Мамбет Мамакеeв е најстариот познат хирург кој се уште работи. По 67 години во операциона сала, 93 годишниот лекар се уште оперира.

XS
SM
MD
LG