Достапни линкови

Вакцините против КОВИД-19 како во видео игра


Вакцините против КОВИД-19 како во видео игра
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Швајцарски графити артист, под псевдонимот С.И.Д. нацрта графит кој прикажува две вакцини што се борат против коронавирусот. Борбата е како во видео играта „Улични борци“ (Street fighters), а идејата му е да ги насмее минувачите.

XS
SM
MD
LG