Достапни линкови

„Прави музика, а не војна“


„Прави музика, а не војна“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Српскиот скулптор Никола Мацура ги претвора оружјата и воената опрема во музички инструменти. Тој користи рачни фрлачи, калашникови, шлемови и мини во неговата нова звучна инсталација наречена „Од врева во звук“.

XS
SM
MD
LG