Достапни линкови

Мурали за заштита на загрозени животни


Мурали за заштита на загрозени животни
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Уметникот Лузи Масаи цел октомври беше дел од кампањата „Заштити го Понго“, во чии рамки црташе 11 мурали од орангутан. Целта е да се прекине сечата на шумата во Борнео. Покрај тоа, тој црта и мурали од јагули, кои ги има во лондонската река Темза и се загрозени.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG