Достапни линкови

Мозаик од рубикова коцка за 16 часа


Мозаик од рубикова коцка за 16 часа
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Артистот Џиовани Контарди, во чест на 40 годишнина од логичката загатка, направи уметнички мозаик од 6,111 рубикови коцки. Рубиковата коцка е иновација на Ерно Рубик во 1974 година, и тогаш била именувана како „магичната коцка“.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG