Достапни линкови

„Преку ѕидови“ и во Истанбул


„Преку ѕидови“ и во Истанбул
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Уметникот Гулиам Легро - Сејпи лани започна проект „Преку ѕидови“ преку кој сака да испрати порака дека луѓето само преку заедништво ќе ги надмине предизвиците. Тој црта преплетени раце на тревници во различни градови за да го симболизира „најголемиот човечки ланец“.

Категории

XS
SM
MD
LG