Достапни линкови

„Летачки“ болничари на британските планини


„Летачки“ болничари на британските планини
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:43 0:00

Спасувачи на планинари кај руралниот дел на езерото Дистрикт во Велика Британија добија одело за летање. Со оделото тие може да стигнат за 90 секунди на место до кое претходно стигнувале за 25 минути, пешки.

XS
SM
MD
LG