Достапни линкови

Грчкиот министер за надворешни работи во Приштина


Грчкиот министер за надворешни работи Никос Дендиас

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Дендиас, денеска ќе го посети Косово, соопшти Министерството за надворешни работи и дијаспора на Косово. Најавени се средби меѓу грчкиот министер за надворешни работи и премиерот Авдулах Хоти и министерот за надворешни работи на Косово и дијаспората од Мелиса Харадинај Стубла.

Балканските земји ќе изработуваат заеднички протокол за границите

Грција е меѓу петте земји-членки на ЕУ кои не го признаа Косово, но двете земји развија економски односи.

XS
SM
MD
LG