Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во источните делови. Ќе дува умерен до засилен северен ветер најизразен долж Повардарието. Дневната температура ќе биде од 15 до 24 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 22 степена.

XS
SM
MD
LG