Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно


Претпладне ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне врнежите ќе престанат, а облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец, особено изразен вдолж Повардарието и во Пелагонија. Дневната температура ќе биде од 13 до 21 степен. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 18 степени.

XS
SM
MD
LG