Достапни линкови

За 24 часа 701 пријава за неносење заштитна маска на лице


Илустрација

Во текот на изминатото деноноќие, на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 701 прекршок, информираше утрово Министерството за внатрешни работи (МВР).

Казната за непочитување на мерката за носење лична заштита на лице во јавни затворени простои изнесува 20 евра.

Министерството за внатрешни работи и денеска апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

XS
SM
MD
LG