Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно


Ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во вечерните часови. Ќе дува умерен ветер од југозападен правец. Дневната температура ќе биде од 17 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 23 степени.

XS
SM
MD
LG