Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Macedonia -- A man rides on his boat during a cloudy day on Ohrid lake, October 9, 2015

Ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе дува умерен, во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Дневната температура ќе биде од 18 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 25 степени.

XS
SM
MD
LG