Достапни линкови

За 24 часа 750 пријави за неносење маска


Илустрација

Министерството за внатрешни работи (МВР) урово цоопшти дека во изминатото деноноќие, на целата територија на Северна Македонија биле регистрирани 750 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице.

Од МВР и денеска апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19. Казната за неносење лична заштита за лице во затворени јавни простории, согласно мерките против ширењето на коронавирусот и намалување на последиците од Ковид-19, изнесува 20 евра.

XS
SM
MD
LG