Достапни линкови

Времето денеска сончево, температурата до 29 степени


Илустрација

Времето денеска, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, на места повремено засилен ветер од југоисточен правец. Дневните температури ќе се движат од 19 до 29 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде слично, а дневната температура ќе се искачи до 28 степени.

XS
SM
MD
LG