Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во западните делови каде што е можна појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер кој ќе биде најизразен долж Повардарието. Дневната температура ќе биде од 16 до 27 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 25 степени.

XS
SM
MD
LG