Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со умерена облачност, во западните делови повремено значително облачно со услови за слаб дожд. Ќе дува умерен ветер од западен правец, кој во западните делови повремено ќе засилува. Дневната температура ќе биде од 15 до 26 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 23 степени.

XS
SM
MD
LG