Достапни линкови

Роботот „Гандам“ оживеа во Јапонија


Роботот „Гандам“ оживеа во Јапонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:38 0:00

Роботот е креиран според карактер од аниме серијата „Мобајл Сут Гандам“. Тој е висок 18 метри и тежи 25 тони. Планиран е за тематски парк кој ќе биде отворен во декември годинава.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG