Достапни линкови

Џонсон: Британија мора да се менува и поради коронавирусот


Британскиот премиер Борис Џонсон

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска на прес-конференција со неговите врвни медицински и научни советници како што е најавено, треба да претстави за ажуриран одговор на земјата за спречување на ширењето на ковид-19.

Во Британија високи казни за непочитувачите на карантин

Тој вчера оцени дека огромен број луѓе ќе мора да ги променат работните места и вештините, бидејќи пандемијата ги забрзала промените кои веќе и се случувале на британската економија. Сепак, Џонсон признава дека во моментот, британското стопанство било непродуктивно.

XS
SM
MD
LG