Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен и западен правец. Дневната температура ќе биде од 13 до 24 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 20 степени.

XS
SM
MD
LG