Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен западен ветер. Локално врнежите ќе бидат од пороен карактер проследени со грмежи. Дневната температура ќе биде од 15 до 25цстепени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 21 степен.

XS
SM
MD
LG