Достапни линкови

Казни за 528 граѓани кои не носеле маски


илустрација

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење на заштитни маски како превенција од коронавирусот, регистрирани се 528 прекршоци, информираат од МВР.

Министерството воедно апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Казните за неносење заштитна маска без ефект

XS
SM
MD
LG