Достапни линкови

Куќи од кал кои „дишат“


Куќи од кал кои „дишат“
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Српската архитектка Драгана Којиќиќ прави куќи од кал што „дишат“ во Мосорин и веќе 10 години го гради Центарот за земјена архитектура.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG