Достапни линкови

За 24 часа 647 прекршоци за неносење заштитна маска за лице


Илустрација

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија се изречени 647 казни по однос на мерката за носење лична заштита на лице, информираат од МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите со цел справување со епидемијата на Ковид-19.

XS
SM
MD
LG