Достапни линкови

Времето променливо, попладне разведрување


Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со повеќе сончеви периоди. Ќе има појава на краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Дневната температура ќе се движи од 19 до 30 степени.

XS
SM
MD
LG