Достапни линкови

Руско-белоруска воена вежба „Славјанско братство“


Руско-белоруска воена вежба „Славјанско братство“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

Во Белорусија, во близина на границата со Полска се одржува неколку дневна заедничка руско белоруска воена вежба. Според Министерствата за одбрана на двете земји, вежбата не била насочена кон ниедна држава. Во Белорусија, од 9-ти август се одржуваат анти-владини протести.

XS
SM
MD
LG