Достапни линкови

Најголем европски ѕид за искачување


Најголем европски ѕид за искачување
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Во Франција, во поранешна текстилна фабрика, беше отворен најголемиот ѕид за искачување во Европа. Конкретно, направени се два ѕида со висина од 25 метри и имаат 240 рути за искачување.

Категории

XS
SM
MD
LG