Достапни линкови

Времето претпладне сончево, попладне наоблачување и дожд


Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови во западните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за појава на локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурата ќе се движи од 20 до 30 степени.

XS
SM
MD
LG