Достапни линкови

МВР регистрира 701 прекршок за неносење маски


Луѓе со маски во Скопје

Министерството за внатрешни работи(МВР) во текот на изминатото деноноќие регистрира 701 случај на прекршување на мерката за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Мерката за носење маска или друга заштита на лицето важи за во затворен простор и на отворено каде што нема услови за држење растојание.

XS
SM
MD
LG