Достапни линкови

Казнети 623 луѓе за неносење маска


Министерството за внатрешни работи соопшти дека во текот на изминатото деноноќие на се регистрирани 623 прекршоци по однос на мерката за неносење лична заштита на лице.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

За 24 часа 578 прекршоци за неносење заштитна маска

Мерката за носење маска или друга заштита на лицето важи за во затворен простор и на отворено каде што нема услови за држење растојание.

XS
SM
MD
LG