Достапни линкови

Турско летачко возило имаше успешен лет


Турско летачко возило имаше успешен лет
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Првото летачко возило во Турција, кое е именувано Цезери, како муслиманскиот полимат кој го измислил казанчето, го имаше првиот успешен лет. Меѓутоа, производителот „Бејкар Дифенс“ проценува дека ќе се потребни 15 години за да летаат возила на турското небо.

Категории

XS
SM
MD
LG