Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно со северен ветер


Ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер, кој особено ќе биде изразен во западните и северните делови. Во јужните делови ќе има услови за појава на краткотраен локален дожд. Дневната температура ќе биде од 22 до 30 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 29 степени.

XS
SM
MD
LG