Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во југозападните делови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи. Дневната температура ќе биде од 24 до 32 степена. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 30 степени.

XS
SM
MD
LG