Достапни линкови

Дрвја „пеат“ за еко проблеми


Дрвја „пеат“ за еко проблеми
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Во градината „Пале Ројал“ во Париз е поставена уметничка инсталација „Дрвја што пеат“. Конкретно, на дрвјата се поставени звучни апарати со сензори низ кои се пуштени песни кои стануваат погласни кога луѓето се доближуваат до нив.

Категории

XS
SM
MD
LG