Достапни линкови

Сончево време, од четврток дожд


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Дневната температура ќе се движи до 27 до 35 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло, а температурата ќе достигне 32 степени.

Во наредните денови, до среда ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Во четврток се очекува развој на локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

XS
SM
MD
LG