Достапни линкови

ВМРО ДПМНЕ пак ќе протестира поради поскапувањето на струјата


Фотографија од првиот протест на ВМРО-ДПМНЕ против поскапувањето на струјата, 9 септември 2020

ВМРО-ДПМНЕ по вторпат неделава ќе протестира против поскапувањето на цената на струјата.

Од партијата за денеска најавија блокада на раскрсницата и пристапните улици пред седиштето на Регулаторната комисија во центарот на Скопје.

Претседателот на Регулаторната комисија Марко Бислимоски, во изјава за Дојче веле, ги отфрла протестите како партиски театар.

Поскапата струја значи посиромашен народ“, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на вчерашната прес-конференција.

Првиот протест на оваа партија се одржа во средата:

XS
SM
MD
LG