Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Дневната температура ќе биде од 26 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 32 степена.

XS
SM
MD
LG