Достапни линкови

Сончева и топла недела


Врменска прогноза, илустрација

Денеска времето ќе биде сончево со слаб јужен ветер. Утрото ќе биде свежо со минималната температура во интервал од 5 до 18, а максималната ќе достигне од 28 до 33 степен.

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне 32 степени.

Од Управата за хидрометеоролошки работи најавија дека во следите денови ќе се задржи претежно сончево време со посвежи утра, а дневната температура до средината на неделата ќе биде во пораст, а потоа нема многу да се менува. Сонечв

XS
SM
MD
LG